Menu

Wozki widłowe

27/09/2007 - Motoryzacja

Maszyny rolnicze mogą mieć zastosowanie zarówno w zwykłych gospodarstwach, jak i gospodarstwach agroturystycznych. Dawniej większość czynności, związanych z rolnictwem, wykonywano ręcznie. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to już konieczne, prace, zwłaszcza na polu, wykonują za rolników maszyny rolnicze.

Maszyny rolnicze to np.:

Jeżeli chodzi o te maszyny, to wyróżniamy wózki widłowe: elektryczne, gazowe, paleciaki, spalinowe. Wózki widłowe to szeroki wachlarz wózków magazynowych, znajdujących zastosowanie w pomieszczeniach magazynowych, sklepowych, platformach załadowczych, samochodach transportowych. Takie wózki łączą w sobie niezawodność, funkcjonalność, precyzję wykonania, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania.

Firma Pramac oferuje doskonałe wózki widłowe. Ich wózek widłowy z serii STRADDLE , która jest dostępna w pięciu wersjach wyposażonych w technologie MOSFET (Seria GX), jest bardzo wszechstronny, jeśli chodzi o różne rozmiary ładunków. Te wersje są wyposażone w żelowe akumulatory, które nie mają możliwości wycieku – oznacza to, że nie jest konieczne ich serwisowanie i są odpowiednie wszędzie tam gdzie wymagane są wysokie standardy higieny (przemysł artykułów spożywczych i napojów, chemiczny oraz farmaceutyczny).

Do jednej z większych firm, zajmujących się produkcją wózków, należy firma Clark. Wózek widłowy tej firmy to niezawodna jakość powiązana z wygodą. Taki wózek widłowy to spory wydatek dla firmy. Zawsze można jednak pomyśleć o opcji, jaką jest leasing. Wtedy znacznie zmniejsza się koszt, wiec można pomyśleć o większej ilości tych maszyn. Wózki Clark są dealerowane przez firmę ELEKTROPROGRAM. Firma ta jest również autoryzowanym dealerem niemieckich wózków SICHELSCHMIDT oraz włoskich PRAMAC. W ofercie firmy Clark są również wózki widłowe paletowe ręczne do transportu poziomego oraz samobieżne wózki o napędzie elektrycznym, na olej napędowy (DIESEL) oraz gaz propad-butan (LPG) w wersji standardowej.

Do najbardziej popularnych firm, które zajmują się sprzedażą, serwisem, leasingiem oraz produkcją wózków, należą: Toyota, Still, Hyster, Jungheinrich.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]