Menu

Jaka pościel taki sen

08/11/2007 - Inne

Wprawdzie przysłowie powiada „jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”, jednak specjalnie zmieniłem je, ponieważ w przysłowiu raczej chodzi o czynność słania łóżka, natomiast ja chcę napisać nie fakcie o słania łóżka, lecz o pościeli. Nie sztuka ładnie ułożyć prześcieradło, kołdrę i poduszki, żey komfortowo się wyspać. Ważne też jest pod czym będziemy spali.

Dlatego też chcę napisać o pościelach, którym warto się przyjrzeć podejmując decyzję o zakupie pościeli. Pierwszą propozycją jest pościel satynowa. Dlaczego właśnie ona i dlaczego pierwsza. Otóż pościel ta jest podobnie jak inne popularne pościele, wykonana z bawełny w 100%, jednak odróżnia ją specjalny splot, który nadaje jej delikatnego połysku oraz w odróżnieniu od innych splotów jest o wiele gęstszy. Inny wariant zapewniający komfortowy sen to pościel atłasowa. Pościel atłasowa w ogólnym wrażeniu wydaje się być bardzo luksusową i drogą pościelą. O ile z tym pierwszym należy się zgodzić, rzeczywiście ten wysoki połysk nadaje jej charakteru luksusowego, o tyle z twierdzeniem, że jest droga zgadzać się nie należy, ponieważ jej cena jest jak najbardziej rozsądna i przystępna.

Sen pod takimi pościelami zagwarantuje nam prawdziwą regenerację sił oraz pozwoli wstać rano wyspanym i rześkim. Pamiętajmy jaka pościel taki sen.

Aleksander

Calvado.pl – Twój dom, Twój styl, Twój klimat