Menu

Pegasus

06/09/2007 - Rozrywka

Pegasus pomimo swojej prostej budowy okazał się jednym z najbardziej rewolucyjnych systemów danych czasów. Na jego sukces złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim miał on dość przystępną cenę, która umożliwiała znalezienie szerokiego grona nabywców dla konsoli. Siła jednak każdego systemu tkwi w jednym – grach. Pegasus miał świetne wsparcie od producentów gier i mógł się poszczycić wieloma wspaniałymi tytułami. Było w czym wybierać od typowych platformówek jak Mario, Contra, Big Nose, przez gry wyścigowe np. Micro Machines po gatunek RPG – Castlevania.

Pegasus odniósł nie tylko wielki sukces w USA i Japonii ale również na starym kontynencie, w tym w Polsce. Niezaprzeczalnie była to najpopularniejsza i chyba w owych czasach jedyna konsola jaką można było spotkać w polskich domach.

Ciekawym rozwiązaniem jak na owe czasy była możliwość dokupienia do konsoli pistoletu, który umożliwiał zabawę w szałową grę Duck Hunt. Kto z nas nie pamięta tych chwil kiedy się siedziało przed telewizorem i wymachiwało plastikowym gun’em próbując upolować kaczkę.

Pomimo, że konsola przez ponad 20 lat zdążyła się już mocno zestarzeć i nikogo nie zaskoczy swoją grafiką to cały czas gry są tak samo miodne jak dawniej. Nie pozostaje nam nic innego jak ściągnąć gry Pegasus, emulatory i powrócić do czasów z naszego dzieciństwa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]