Menu

Ręcznikowe widzi mi się

08/11/2007 - Inne

Czy mógłbyś obejść się bez ręczników w łazience. Dziwne pytanie, prawda. Pewnie można by było obejść się bez ręczników, ale po co. Nie dosyć, że są nam potrzebne i spełniają swoją funkcję, to jeszcze nierzadko stanowią element dekoracyjny naszych łazienek. Mogą zarówno dopełniać kolorystycznie styl łazienki lub wręcz odwrotnie, kontrastować z nim.

Tak jak z kolorami, możemy wśród ręczników wybierać w tkaninie. Mogą być zwykłe bawełniane z gramaturą od ok. 400g/m2 do 800g/m2. Ale gdzie wyobraźnia. Ręczniki mogą również być inne. Ostatnim hitem są ręczniki bambusowe. W zależności od producenta ręczniki te mają od 30% do 60% zawartości włókna bambusowego. Inną nowością wśród ręczników są ręczniki z microcottonu. Microcotton to nic innego jak bawełn, z tym, że różni się splotem – pętelki dzięki strzępieniu mają większą powierznię wchłaniania wody. Świetną propozycję są także ręczniki z włóknem lnianym.

Generalnie w ofercie ręczników na rynku jest już dużo nowinek i tylko patrzeć jak pojawią się następne.Podobnie jest z szlafrokami. Szlafroki najczęściej jako uzupełnienie oferty ręczników również pojawiają się ostatnio w różnych wariantach tkanin.

Aleksander

Calvado.pl – Twój dom, Twój styl, Twój klimat

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]