Menu

Poduszki. Czy coś nas może w nich zaskoczyć?

17/08/2007 - Moda, Zdrowie , uroda

Każdy używa do spania jakiejś poduszki, łóżka, materaca, pościeli. Rzadko zwracamy na to uwagę. A przecież śpiąc spędzamy 1/3 naszego życia!

Nie przykładamy do tego większej wagi, bo nie jesteśmy świadomi podczas snu. Z wyjątkiem krótkich chwil, gdy śnimy. Ale wtedy na ogół nasz umysł wędruje gdzieś dlatego, poza nasze łóżko.

Jaka powinna być idealna poduszka? Od razu rozwieję wszystkie Wasze koncepcje: NIE MA takiej poduszki. Każdy musi znaleźć sobie odpowiednią.

Są takie zwyczajne, tradycyjne poduszki z pierza i puchu. Takie nowsze, pełne chemii poduszki z gąbki. Najnowsze odkrycia to poduszki wypełnione włóknem silikonowym. Inna grupa poduszek to poduszki o ustalonym kształcie – z gąbki lub innych tworzyw. Są też poduszki z wełny i poduszki z łuską gryki w środku.

Kształt poduszek też jest różny. Mogą być duże, średnie, małe. Poduszki prostokątne, kwadratowe, okrągłe i o różnych dziwnych kształtach. Do wyboru, do koloru.

Poduszka na której śpimy powinna nam zapewnić dobry sen i budząc się rano powinniśmy się czuć wypoczęci. Nie może nas boleć kark (to częsty problem) ani głowa.

Jak wypróbujemy już wiele poduszek i znajdziemy dla siebie tą jedyną, odpowiednią – jesteśmy zadowoleni. I tego Wam wszystkim życzę!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tagi: