Menu

Fani aparatów cyfrowych

23/08/2007 - Rozrywka

Zaczynając opowieść należałoby się cofnąć jakieś 150 lat do tyłu. Miejsce akcji to Europa. Uwierzycie, że rodzi się tam właśnie pierwsza fotografia cyfrowa? Dawne czasy, których prawie nikt nie wspomina, ale dziś częściej mówi się o ponownym odrodzeniu. Rozwija się w szybkim tempie. Fotografia analogowa staje się coraz mniej popularna, chociażby użytkownicy internetu coraz bardziej skłaniają się ku aparatom cyfrowym. Taki właśnie sprzęt posiada już około 2/3 internautów. Prawie 1/5 kupujących decyduje się na sprzęt bardziej profesjonalny, a co za tym idzie kosztujący ponad 2500 zł.
I nie ma się co dziwić. Fotografia cyfrowa daje ogromne możliwości. Zwłaszcza osoby z „mniejszym portfelem” mogą rozwijać swoje umiejętności. Dlaczego właśnie aparaty cyfrowe dają takie możliwości? Pozwolę sobie na krótki opis niektórych zalet aparatów cyfrowych: dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD, możesz oglądać obraz zaraz po zrobieniu zdjęcia, co pozwala na natychmiastową ocenę ogólną i w razie potrzeby możesz skasować ujęcie; zanim zdecydujesz się na odbitki możesz fotografię ulepszyć, zmienić w programie graficznym, następnie skadrować i dać do wydruku lub zrobić samemu odbitkę; nie musisz płacić za nieudane zdjęcie, bo przecież je łatwo skasujesz z aparatu lub komputera; jeśli natomiast nie masz chwilowo kieszonkowych na zapłacenie odbitek, to i tak możesz je archiwizować w komputerze lub na płycie – nic cię to nie kosztuje, a przyjemność z oglądania pozostaje; jakość zdjęć z aparatów cyfrowych niejednokrotnie jest lepsza niż z analogów.
Fotografia fascynuje starszych i tych jeszcze bardzo młodych. Dzięki fotografii cyfrowej wielu na nowo przeżywa fascynacje fotografowania i rozwija swoje umiejętności. Jednak zawsze pamiętaj, że to ty robisz zdjęcie, a nie aparat, więc traktuj to jak rzemiosło.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]