Menu

Demokracja rozrywki

17/03/2010 - Internet, Komputery

Ogromna inwazja mediów w nasze życia dokonała wielu zmian, jednych lepszych drugich gorszych, z pewnością jednak nie da się zaprzeczyć, że jeśli chodzi o powszechny dostęp do rozrywki, to media dokonały jej prawdziwego udemokratycznienia, w którym komputery, a zwłaszcza ich masowe podłączanie do internetu były prawdziwą kropką nad i.


Obecnie przeciętny szary człowiek pragnący chwili relaksu i rozrywki staje nagle wobec bogactwa, którego wręcz nie jest w stanie ogarnąć samotnie i w czasie jednego życia – które w końcu nie składa się w całości ani nawet w większym stopniu z czasu wolnego. Z chwilą kiedy siadamy przed monitorem jedynie drobne ruchy myszki dzielą nas tak od filmów i muzyki, jak od gier czy książek.
Każdy bez trudu znajdzie dziś tutaj coś dla siebie. Jeśli ktoś preferuje rozrywkę umysłową może w każdej chwili zagrać w szachy z partnerem z drugiego końca świata lub rozwiązać sobie w zaciszu sudoku. Jeśli ktoś woli gry strzelanki, wtedy może równie łatwo zmierzyć się z komputerem, żywym przeciwnikiem, a nawet przeciwnikami, czy po prostu dołączyć do drużyny i wspólnie z innymi zmagać się w realizowaniu wyznaczonego przez grę celu, takiego jak zdobycie flagi przeciwnika, wysadzenia danego obiektu lub po prostu przetrzymanie ataków przeciwnika. Cieszmy się zatem, że żyjemy w czasach, kiedy o co, jak o co, ale o rozrywkę martwić się nie musimy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz