Strona główna > Turystyka

O chorobach panujących w Egipcie, na które cierpią turyści mówi się więcej niż o piramidach. Jest to zdecydowanie „antyreklama” tego regionu turystycznego. (więcej…)
Opublikowane w kategorii Turystyka, Zdrowie , uroda

Zawarte tagi:
 

W tym roku można spotkać na rynku bardzo wiele ofert i promocji dotyczących wczasów w Czarnogórze. (więcej…)
Opublikowane w kategorii Rozrywka, Turystyka

Zawarte tagi:
 

W Alpach wszystko się zaczęło i teraz się wszystko kończy. Oczywiście nie w sensie dosłownym, jednakże można na zimno ocenić sytuację w ten sposób: turystyka we współczesnym tego słowa znaczeniu narodziła się w najwyższych górach Europy. W tej chwili to właśnie tam, po stuleciach gorszej koniunktury, rodzi się najlepiej zorganizowany i wyposażony przemysł turystyczny na starym kontynencie.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Turystyka

Zawarte tagi:
 

Francja to kraj o określonej opinii, która nie zawsze wiąże się wyłącznie z pozytywnymi komentarzami na temat mieszkańców zamieszkujących ten piękny kraj. Skargi odnoszą się głównie do nieumiejętności bądź niechęci używania języka angielskiego w rozmowach z obcokrajowcami. W ciągu lat narosło wiele historii i legend na ten temat, jednakże stwierdzenie, że Francuzi złośliwie nie stosują angielskiego jest nieco na wyrost.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Turystyka

Zawarte tagi:
 

Niedoceniana w przeszłości, a przeceniana obecnie? Jaka jest tak naprawdę rola turystyki, jak da się na niej zarobić i co zrobić, żeby nie okazała się ślepym zaułkiem? Takie pytania zadaje sobie wiele osób – i nie bezpodstawnie. Turystyka to branża wyjątkowa, całkowicie zależna od zamożności społeczeństwa, jego upodobań i panujących akurat mód. Dlatego też, choć wielce dochodowa, wiąże się też ze sporym ryzykiem.

Popularność określonych regionów turystycznych łatwo można określić na podstawie używalności odpowiednich haseł w znanych wyszukiwarkach internetowych. Tegoroczne używanie fraz takich, jak „narty Włochy„, czy „narty Francja” sugeruje duże  zainteresowanie sportami zimowymi oraz znudzenie upałami i kąpielami słonecznymi. Szczególnie w drugiej połowie lata tego typu zjawiska stają się mocno widoczne z uwagi na zmęczenie wysokimi temperaturami i dużą wilgotnością powietrza. Tegoroczna zima stoi jednak pod znakiem zapytania: poprzedni sezon był długi i niezwykle udany, tegoroczne lato również (z krótkimi przerwami na intensywne ulewy). W Polsce mamy do czynienia z bardziej niestabilną pogodą niż chociażby we Włoszech czy Francji, dlatego też to właśnie ten kierunek prawdopodobnie obiorą pragmatyczni mieszkańcy naszego kraju.
Opublikowane w kategorii Turystyka

Zawarte tagi:
 
Strona 1 z 1012345...10...Ostatnia »