Menu

Poker w internecie

20/07/2007 - Internet

Historia pokera się XIX wieku. W 1834r Jonathan Green opisał po raz pierwszy grę, która wkrótce stała się najpopularniejszą grą hazardową na świecie. Na przełomie trzech ostatnich wieków Poker przechodził spore zmiany – zwiększano liczbę kart (wcześniej grano tylko dwudziestoma) do 52. Zaczęły powstawać różne odmiany pokera. Powstanie jednej z nich – Poker Texas Holdem datuje się na 1880 rok. Jest to obecnie najpopularniejsza odmiana tej gry.

Krótkie zasady pokera :

W jednej rozgrywce pokera TH może uczestniczyć od dwóch do dziesięciu osób. Rozgrywka jest podzielona na kilka faz:
Krok 1: Każdy z graczy otrzymuje po dwie karty. Pokerzyści widzą tylko własne karty. Następuje pierwsza faza licytacji.
Krok 2: Po licytacji krupier wykłada trzy karty, które są widoczne dla wszystkich graczy, którzy nie odrzucili licytacji. Na poziomie tej fazy każdy gracz ma do dyspozycji pięć kart (dwie z początku partii oraz 3 widoczne wyłożone przez krupiera). Następuje druga faza licytacji.
Krok 3: Następnie krupier pokazuje kolejną wspólną kartę (w tym momencie każdy gracz ma do dyspozycji już 6 kart). Następuje trzecia faza licytacji.
Krok 4: Ostatnie wyłożenie wspólnej karty. Następuje ostatnia faza licytacji. Gracze mają do dyspozycji aż 7 kart! Wszyscy widzą 5 kart wyłożonych przez krupiera, tajemnicą są dwie karty trzymane przez każdego z pozostających w rozgrywce graczy. Wygrywa osoba posiadająca najmocniejszy zestaw kart (swoich + krupiera).

Ta odmiana pokera stała się na tyle popularna, że przyciąga przed ekrany monitorów setki milionów ludzi, pragnących zmierzyć się w internecie z innymi graczami. Poker w internecie stał się niezmiernie popularny. Istnieje mnóstwo serwisów, na których można rozgrywać partie za prawdziwe pieniądze. Organizowane są turnieje, na których można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody – wszystkie chwyty marketingowe mają na celu zwabienie pokerzystów do konkurujących ze sobą poker roomów. Na promocjach i walce o nowego użytkownika korzystają zwykli gracze, którzy mogą wybierać wśród wielu ofert.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]