Menu

Jak dobierać zegarek dla mężczyzny?

19/10/2007 - Inne

Dla większości osób cena jest podstawowym kryterium. Na zegarku jednak nie warto oszczędzać. Gdy wydasz więcej jest większe prawdopodobieństwo, że zegarek będzie ci dłużej służył. Ale nie sama cena mówi o tym ile wart jest zegarek. Firma to podstawa. Casio, Timex to dwie marki, które mają szeroką gamę produktów i nie bez przyczyny są najbardziej rozpoznawalne w Polsce. Są godne zaufania. Jeżeli klient dysponuje odpowiednią kwotą i lubi klasyczne wzornictwo, polecane są zegarki szwajcarskie np. Atlantic.

Kolejnym kryterium to zapięcie, na którym nosimy zegarek. Paski są mniej trwałe, skórzane wytrzymują nieco więcej, ale i tak nie dorównają wytrzymałością bransolecie. Nie jest ona jednak tak łatwo regulowana jak pasek, który zawsze możemy zaczepić na odpowiednią dziurkę. Nie każdy poradzi sobie ze zmianą długości bransolety. Bransolety są z reguły stosowane w bardziej eleganckich zegarkach, jeżeli zegarek jest wodoszczelny i będziemy go często zamaczać bransoleta wydaje się być lepszym rozwiązaniem.

Podstawą jest także przeznaczenie zegarka. Czy ma on jedynie wskazywać czas, czy będzie używany wszechstronnie. Oprócz takich funkcji jak datownik, czy w sportowym zegarku stoper, timer i budzik mamy do dyspozycji wiele nowoczesnych technologii. Casio produkuje zegarki mierzące temperaturę, ciśnienie, a także wysokość nad poziomem morza i takie zegarki mogą się przydać nawet na profesjonalnej wyprawie.

Sportowe zegarki męskie są zazwyczaj budowane z tworzywa, które jest wystarczająco wytrzymałe. Jeżeli chcemy mieć zegarek super wytrzymały warto zainwestować w Casio G-shock. Jego niezniszczalność została potwierdzona wieloma testami. Ostatnimi czasy popularne stały się także zegarki z tytanu. Lżejsze niż stalowe, wytrzymałe, nie powodują alergii. Są niestety droższe od stalowych.

Przeszukując zegarki męskie, mamy duży wybór. Watro się zastanowić przed kupnem, ewentualnie poprosić sprzedawcę o rade lub dodatkowe informacje. Warto też zainwestować, jeśli chcemy mieć zegarek, który odmierzy nam kilka lat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]