Menu

Niezwykły aloes aloe vera

06/02/2008 - Zdrowie , uroda

Zjawisku popularności szeroko rozumianej medycyny naturalnej towarzyszyły często w ciągu ostatnich lat przemijające mody na produkty, które po sezonie odchodziły w niepamięć. Są jednak rośliny, których zdrowotne właściwości sprawiają, że moda na nie nie przemija. Do takich roślin należy aloes.

Aloes obok siemienia lnianego i mięty wymieniany jest już na słynnym egipskim papirusie Ebersa jako roślina wykorzystywana przez starożytnych w produktach dietetycznych. Preparaty uzyskiwane z liści aloe vera wykorzystywane były także w czasach starożytnej Grecji i Macedonii. Aloes wchodził też w skład ekwipunku słynnych rzymskich legionistów. Będąc na kontynencie amerykańskim Krzysztof Kolumb wysoko cenił właściwości aloe vera nazywając aloes lekarzem w doniczce.

Trzeba też przyznać, że przez wiele lat aloes cieszył się złą sławą ze względu na silne działanie przeczyszczające. Jednakże odkrycie, że działanie to wynika z zawartych jedynie w skórce liścia substancji (aloina i emodyna) pozwoliło na pełne wykorzystanie dobroczynnych właściwości aloe vera. Natomiast dzięki tym substancjom aloes jest chroniony przed zwierzętami i owadami.

Aloes jest obecnie wykorzystywany do produkcji suplementów dietetycznych, odżywek, napojów aloesowych (soku, miąższu), kosmetyków i preparatów do pielęgnacji ciała i środków do codziennej higieny. Największym na świecie plantatorem, wytwórcą i dystrybutorem aloesu jest założona w 1978 roku w Arizonie Forever Living Products.

Wszystkie produkty Forever Living Products wytwarzane są wyłącznie w oparciu o czysty miąższ aloesowy. Konserwowany w opatentowany sposób, tak żeby zachować wszystkie naturalne biologiczne właściwości i składniki odżywcze.

Dystrybutor Aloes zdrowie i uroda na swojej stronie prezentuje pełną bogatą ofertę produktów Forever Living Products.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz