Strona główna > Telefonia

Czy przeszkadzała ci kiedyś w czymś blokada sim? Simlock często jest nie zdejmowany z jednej prostej przyczyny: chęć zachowania gwarancji na telefon. Jest to dość mocny argument decydujący o tym, że nie zdejmujemy simlocka. Zresztą jeśli ma się podpisaną umowę z jakimś operatorem sieci komórkowej, to po co zdejmować blokadę sim, skoro i tak musimy przez najbliższy rok lub dwa lata korzystać z jednej sieci? Czasem, w nielicznych przypadkach ma to sens. Na przykład jeśli korzysta się z kilku sieci na raz w celu pomniejszenia kosztów. Wtedy wystarczy przed wykonaniem telefonu wymienić kartę sim i można rozmawiać dużo taniej. Ale jak już napisałem, jest to bardzo nieliczny przypadek w którym warto zdjąć blokadę sim. Ale po minięciu okresu gwarancyjnego warto jest zdjąć simlock. Można wtedy korzystać z innych sieci, łatwiej też taki telefon sprzedać i można za niego dostać więcej pieniążków. Jeśli chodzi o koszta zdejmowania blokady jest to dość niski koszt. Waha się on w granicach nawet od kilku do kilkudziesięciu złotych. Najtaniej widziałem zdejmowanie simlocków za 5 złotych. Cena zależy oczywiście od cenienia się ‘zdejmowacza’ oraz od konkretnego modelu telefonu.
Opublikowane w kategorii Telefonia

 

Kolorowe tapety na telefon

Kolorowe tapety oraz loga i wygaszacze ekranu to gadżety z których korzysta wiele osób. Tapety zmieniają telefon komórkowy, powodują że staje się on bardziej kolorowy i chętniej z niego korzystasz.

Gdzie pobrać kolorowe tapety ? Ściągnąć możesz z powyższej strony, gdzie znajdziesz sporo tematycznie podzielonych tapet na komórkę.

Na koniec warto wspomnieć, że warto zainteresować się bajerami jak teledyski na telefon, które boją rekordy popularności. Są hitem wśród ludzi młodych, którzy często korzystają z telefonu jako źródło muzyki i rozrywki. Teledyski i inne śmieszne filmy na komórkę tylko tutaj do nokia, sony ericsson czy siemens.
Opublikowane w kategorii Telefonia

Zawarte tagi:
 

Branża komórkowa jest wciąż niezmiernie prężna. Operatorzy w rozmaity sposób walczą o potencjalnych klientów. Promocje, dodatkowe gadżety itp itp. Ja przyznam, ze moja nokia wykonała kawał dobrej roboty – kilka lat służyła mi. Przyzwyczaiłem się do jednokolorowego tła, zwykłych dzwonków etc. Komórka służyła mi tylko do rozmawiania i pisania smsów. Nic więcej mi potrzebne nie było do szczęścia.

Bateria jednak przestała trzymał dłużej niż jeden dzień, wiec postanowiłem kupić coś nowego. Zdecydowałem sie na sony ericssona – może to sie wydać śmieszne, ale ilość opcji, jakie tam znalazłem mnie przeraziła. Aparat cyfrowy, kamerka wideo, nowe dźwięki, gry, internet … wymieniać mógłbym chyba godzinę. Była to dla mnie nowość 🙂

Teraz siędzę na stronkach z gadżetami komórkowymi i ściągam dzwonki na telefon, tapety na pulpit i mnóstwo innych rzeczy na swoja komórkę, żeby nabrała oryginalności i charakteru.

Nie da sie ukryć, że dziś komórka to kilkanaście rzeczy w jednym – dla jednych rozrywka do robienia zdjęc i grania w gry, a dla innych łatwy sposób do komunikacji zarówno telefonicznej jak i internetowej.
Opublikowane w kategorii Telefonia