Strona główna > Nauka i edukacja

Zmiany społeczne i ekonomiczne, jakie miały miejsce w naszym kraju w przeciągu ostatnich dwudziestu lat były ogromne, co prawda nadal wiele brakuje nam do tego by stać krajem prawdziwej wolności gospodarczej, jednak nie da się zaprzeczyć, że w porównaniu z systemem, który panował w naszym kraju przez wcześniejsze pięćdziesiąt lat, to i tak wydarzyło się wiele dobrego.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Nauka i edukacja

 

Nauka języka obcego nie jest sprawą łatwą. Co prawda jako Polacy stoimy w o tyle dobrej sytuacji, że po pierwsze znamy już jeden z trudniejszych języków globu, a po drugie dzięki ogromnej skali dźwięków jakich używamy na co dzień możemy łatwiej symulować dźwięki z języka obcego. Tym samym przy odpowiedniej ilości włożonego w naukę wysiłku przeciętny Polak jest w stanie znacznie skuteczniej pozbyć się „akcentu” gdy rozmawia w języku obcym.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Nauka i edukacja

Któż z nas nie lubi decydować się na coraz to nowsze i bardziej wymagające wyzwania? Pewnie znajdzie się część malkontentów, którzy to nie przepadają za zmianami i zawsze jest dobrze tak, jak jest obecnie. (więcej…)
Opublikowane w kategorii Nauka i edukacja

Zawarte tagi:
 

Feazone czeka

metoda elementów skończonych,FEA, MESTen tytuł jest jeszcze na razie znacznie na wyrost. Ale już w nieodległej  przyszłości, to kto wie? Feazone to społecznościowy serwis dla profesjonalistów. Jego ambicją jest stworzenie nowej jakości. Co prawda już nawet w polskim internecie serwisy kierujące swą ofertę do specjalistów są już normą, ale jak samemu łatwo się przekonać, dotyczy to głównie serwisów informatycznych i komputerowych. Feazone podejmuje zaś temat  obliczeń i chce gromadzić inżynierów, dla których komputer jest tylko narzędziem a nie celem. Problemem jest jednak bardzo wąski krąg zainteresowanych. Metody numeryczne nie stanowią dla tłumu porywającego tematu codziennych rozmów . Z drugiej strony serwis gromadzi zespół ludzi o niezwykle cennej i bardzo specjalistycznej wiedzy. I tu mamy novum. Do obecnej chwili większość serwisów o tej tematyce w mniejszym lub większym stopniu stowarzyszona jest z wyższymi uczelniami. Co jest to związane chociażby z faktem, że MES, metoda elementów skończonych wymaga bardzo drogiego oprogramowania, na które stać albo bogate firmy, albo uczelnie. I tu też nowa jakość, feazone postawiło sobie za cel gromadzić oprogramowanie darmowe typu Open Source tak, by myśl inżynierska mogła wyrwać się na darmową wolność . W chwili obecnej nasza biblioteka nie jest jeszcze zbyt imponująca ale z każdym dziem w miarę systematycznie się powiększa. Tak, że już dziś w oparciu o zgromadzone oprogramowanie można przeprowadzić w kompleksowe obliczenia inżynierskie. Ido tego nie wydając na oprogramowanie ani złotówki. Jeżeli rozwój feazone będzie utrzymywany przez dłuższy czas stanie się z pewnością pierwszoplanową pozycją na rynku usług inżynierskich. Dlatego jeśli jesteś inżynierem. Jeśli na co dzień dokonujesz obliczeń. Zapamiętaj, że czekamy tu na  Ciebie. Zwłaszcza jeżeli masz złożony problem. Dlaczego? Bo staramy się zgromadzić ludzi, którym się chce i którzy potrafią. WIęc nie czekaj, chodź z nami.
Opublikowane w kategorii Nauka i edukacja

Każdy człowiek wchodząc w dorosłe życie, prędzej czy później, jest zmuszony do korzystania z usług finansowych oferowanych nam przez banki komercyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe czy fundusze inwestycyjne, jednak w mnogości ofert nie jest sprawą łatwą dokonanie w pełni świadomego wyboru, produktu który spełnia nasze oczekiwania, zaś jak wiadomo, nie można bazować na wiedzy pozyskiwanej tylko i wyłącznie z reklam. Często się zdąża, że reklamy nie podają nam na przykład ukrytych kosztów związanych z kredytami lub opłat dodatkowych przy uczestnictwie w programach inwestycyjnych. Portal edukacyjny ZrozumFinanse.pl, powstał z myślą o niesieniu pomocy w podejmowanie trafnych decyzji finansowych, zarówno w zakresie budżetu domowego, ubezpieczeń jak i efektywnemu pomnażaniu pieniędzy po przez inwestowanie.

Prezentowany poradnik finansowy, jednak nie wskazuje nam jednak konkretnych produktów na rynku, ani nie znajdziemy na nim ich rankingów, a jedynie uzyskamy wiedzę o wiele ważniejszą, na jakie ich parametry przy ich wyborze, musimy wziąć pod uwagę, aby wybrać najlepszy dla nas produkt. Na przykład, na portalu znajdziemy kalkulator rat, który pomoże nam w obliczeniu jakich możemy spodziewać się odsetek do spłacenia zaciągniętego kredytu.

Tekst i publikacja: Konrad Redel
Opublikowane w kategorii Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Nauka i edukacja

Zawarte tagi:
 
Strona 1 z 712345...Ostatnia »