Strona główna > Motoryzacja

Polacy jak się okazuje lubią wygody i komfortowe podróżowanie, przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Wnioski takie można wysnuć z faktu, że nadal niesłabnąca popularnością cieszą się kredyty samochodowe. Zamiast komunikacji miejskiej, mimo stale rosnących cen za paliwo, i tak wolimy jeździć samochodem. (więcej…)
Opublikowane w kategorii Motoryzacja

Zawarte tagi:
 

Z etycznego punktu widzenia zarabianie na cudzej krzywdzie jest naganne. Z drugiej jednak strony, czy nie jest tak, że cudza krzywda to nasz zysk niemal w każdym przypadku? Spójrzmy na kilka przykładowych zawodów (współczesnych i wymarłych), które stanowią typowo usługowy przykład zarabiania na innych, którzy mieli pecha: kowal (podkuwa konia, któremu zniszczyły się podkowy), telemarketer (żeruje na naiwności), sprzedawca ubrań (kupujemy kiedy stare ubrania się zniszczą), czy też ubezpieczyciel (zarabia na naszym strachu).

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Motoryzacja

Można zauważyć, że w naszej blogosferze pojawiła się w pewnym sensie moda, (więcej…)
Opublikowane w kategorii Internet, Motoryzacja

Zawarte tagi:
 

Dbałość o poprawność języka ojczystego to obowiązek każdego z nas. Jak jest w rzeczywistości? Niestety różnie, wielu z nas samemu często gubi się w meandrach naszego języka, niezliczonych wyjątkach i szaleństwach ortografii, jednak mimo wszystko udaje się zachować pewną – ani nie za wysoką, ani nie za niską – ogólną poprawność języka. Bywają jednak błędy, które zauważyć trudno…

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Inne, Motoryzacja

 

Komisja Europejska przyjęła dzisiaj swój raport końcowy w badaniu biegłych na skalę UE w sprawie zatwierdzenia 60 tonowych ciężarówek .

Komisja zauważa, że do 25 metrów długości i do 60 ton ciężarówki nie są większym ryzykiem wypadków, ponieważ są one wyposażone w najnowszą technologię zabezpieczeń, które mogłyby być

codziennego użytku w ruchu krajowym jak to ma miejsce w Szwecji i Finlandii ,gdzie pozwolono zachować te rozmiary, ale problemem będzie Europa środkowea, ponieważ istnieje tam wyższe zagęszczenie ruchu .

Jednakże badanie wykazało, że samochody ciężarowe, które są nie tylko dłuższe, ale także z większą masą mają zwiększone ryzyko wypadków.

Ogólnie można zauważyć, że niewielki wzrost długości lub wagi, nie prowadzi do obniżenia bezpieczeństwa dróg”.

Komisja uważa, że mosty stanowią jedną z głównych słabości tego projektu, dostosowanie lub odnowienie ich wymaga większych inwestycji. Firmy spedycyjne czy firmy kurierskie w Europie w obliczu przyjęcia takowej ustawy umożliwającej transport 60-tonowymi ciężarówkami częsciowo zmieniłyby swój park maszynowy. magazynowanie podobmie musiałoby być dostosowane częściowo do tych zmian szczególnie doki centrów logistycznych
Opublikowane w kategorii Motoryzacja

Zawarte tagi:
 
Strona 1 z 712345...Ostatnia »