Strona główna > Kultura i sztuka

Dni miasta

Festyny to forma rozrywki, która od dawien dawna wpisana jest polską tradycję życia społecznego, poczynając od starych (lecz po dziś dzień kultywowanych) jarmarków w okresie przeróżnych świat, a modnych ostatnio biesiadach kończąc.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Kultura i sztuka, Rozrywka

Zawarte tagi:
 

Pomysł na…?

Problem promocji miast i regionów, to kwestia, której znaczenia powoli stają się świadome wszystkie polskie samorządy. Nic więc dziwnego, że w roku 2009 mieliśmy w Polsce prawdziwy wysyp imprez i kampanii promocyjnych. Taki nagły zalew przeróżnych wystaw, festiwali, promocji, reklam, etc. spowodował, że wiele z nich nie było do końca przemyślanych i spośród wielu marketingowych zasada przestrzegało tylko jedną – nie powtarzanie się – co (nota bene) nie jest wcale obowiązkową zasadą, gdyż w myśl marketingowych reguł: „można robić coś, co robi ktoś inny, ale tylko pod warunkiem, że zrobimy to lepiej”.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Kultura i sztuka, Rozrywka, Turystyka

Rozwój globalnej sieci internetowej miał na naszą cywilizację wpływ ogromny, który dzisiaj wydaje się już wręcz nie do przecenienia. Nic zatem dziwnego, że wpłynął również na wiele branż usługowych, które dzięki niemu zyskały lub straciły na znaczeniu. Szczególnie dotknęło to między innymi branży reklamowej. Z jej elementów składowych, do pierwszej z tych dwu kategorii bez wątpienia zalicza się fotografia reklamowa. Na jej rozwój w związku z upowszechnieniem się Internetu miało wpływ przede wszystkim pojawienie się coraz liczniejszych obecnie sklepów internetowych, a także firmowych witryn internetowych, czyli stron WWW. Zdjęcia reklamowe prezentują często w bardzo dokładny sposób oferowane przez internetowe sklepy towary. Również zdjęcia wnętrz wykonywane przez specjalistów od branży fotografii reklamowej są bardzo cenione przez właścicieli witryn internetowych, z których wiele to właśnie internetowe wizytówki hoteli, pensjonatów i innych firm, w stosunku do których powodzenie przedstawianej na stronie oferty noclegowej zależne jest od umiejętnego wykonania przez fotografa właśnie zdjęcia wnętrz. Zdjęcia reklamowe Wrocław z pewnością czeka jeszcze długa przyszłość i rozwój, na który wpływ z pewnością wciąż będzie mieć pojawianie się coraz to nowych możliwości technicznych. Internet wkracza bowiem coraz bardziej również do telefonii komórkowej. Jeśli w przyszłości również za pomocą telefonów komórkowych będziemy w stanie dokonać transakcji handlowych w Internecie, z pewnością towarzyszyć będą im zdjęcia reklamowe poszczególnych produktów.
Opublikowane w kategorii Kultura i sztuka

Pasjami mogłabym oglądać zdjęcia ślubne moich najbliższych i przyjaciół. Przedstawiają one dla mnie historię miłości dwojga ludzi, którzy czasem po wielu perypetiach i przeszkodach rzucanych jak kłody pod nogi przez zły los, stawali wreszcie na ślubnym kobiercu, by wyznać sobie miłość i wierność aż do śmierci. To najpiękniejsza chwila ślubnej ceremonii. Później z tego powstają niezliczone stosy zdjęć i fotografie ślubne tak wyjątkowe i indywidualne, jak też wyjątkowa i indywidualna jest każda z młodych par. Fotografia ślubna najczęściej ląduje na wyjątkowym miejscu w domu młodych małżonków, by zawsze im przypominała o tych wspaniałych i pełnych miłości chwilach. A ja przychodząc do moich znajomych czy rodziny mogę na nią patrzeć do woli i wspominać wspólnie z nimi ten radosny dzień. Powtarzam też zawsze wszystkim, którzy biorą ślub, by zadbali o właściwa obsługę, jeśli można tak powiedzieć, fotograficzną. Zdjęcia to najpiękniejsza pamiątka, nie zastąpi i żaden film nagrany na kamerze. Oglądając zdjęcia możemy zatopić się bez reszty w ten czas kiedy one były robione, w ciszy pomyśleć i powspominać radosne chwile, i ich ulotność w jakiś magiczny sposób zatrzymaną dzięki „oku” aparatu. Fotografia ślubna posiada w sobie magię, magię oparta na miłości i szczęściu jakie emanowało w tym dniu od zakochanych w sobie bez pamięci nowożeńców. Także nie dziwcie się, że pasjami uwielbiam oglądać zdjęcia ślubne i zatapiać się we wspomnieniach, które przywodzi widok owych zdjęć. Myślę, że nie tylko ja kocham oglądanie ślubnych zdjęć.
Opublikowane w kategorii Kultura i sztuka, Rozrywka

Zawarte tagi:
 

fotkaDla moich rodziców Internet jest strefą całkowicie nieznaną i tak straszną jak dla mnie czarne dziury. (więcej…)
Opublikowane w kategorii Kultura i sztuka, Rozrywka

 
Strona 1 z 612345...Ostatnia »