Strona główna > Inne

Internet to miejsce, gdzie każde pytanie spotyka swoją odpowiedź – z taką definicją sieci zaproponowali niedawno dwaj polscy komicy (o tym czym była odpowiedź jednak nie opowiem, skecz bowiem należy obejrzeć samemu, a autor niniejszych słów nie chce nikomu psuć zabawy). Co ciekawe stwierdzenie powyższe nie wydaje się być wcale błędnym i to wtedy, gdy traktować je już całkiem na serio…

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Inne

 

Sieć dla dzieci

Niewielu rodziców ma pełną świadomość fakty, że także ich dzieci są w stanie już od swych pierwszych lat w bardzo dużym stopniu korzystać z pewnych elementów bogactwa jakie zawiera w sobie internet. Tymczasem owo korzystanie jest niezwykle ważne, korzystając z sieci dzieci uczą się (najczęściej poprzez zabawę) wielu niezbędnych w dzisiejszym świecie umiejętności (jak choćby już podstawowe korzystanie z komputera i sieci www).

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Inne

 

Dbałość o poprawność języka ojczystego to obowiązek każdego z nas. Jak jest w rzeczywistości? Niestety różnie, wielu z nas samemu często gubi się w meandrach naszego języka, niezliczonych wyjątkach i szaleństwach ortografii, jednak mimo wszystko udaje się zachować pewną – ani nie za wysoką, ani nie za niską – ogólną poprawność języka. Bywają jednak błędy, które zauważyć trudno…

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Inne, Motoryzacja

 

Wyszukiwarka

Co zrobić, kiedy szybko potrzebujemy pomocy jakiegoś fachowca, a nie mamy takowego pod ręką, a co więcej nie wiemy, gdzie go szukać? Co zrobić, kiedy musimy gdzieś dojechać, ale nie bardzo wiemy, jak i którędy? Załamać się? Rozpłakac? A może obdzwonić znajomych, rodzinę i zajmować im nieustannie czas swoimi pytaniami, problemami i prośbami? Nie, to nie ma sensu. Nie tędy droga. Najlepsze co możemy zrobić w takiej sytuacji, to “odpalić” swoją przeglądarkę internetową i wpisać wyrażenie, które nas interesuje. Porste i szybkie? Jasne, że tak. Co ważne, należy pamiętać, aby wpisywane przez nas słowa uściślić, tzn., kiedy poszukujemy dentysty czy też szkoły nauki jazdy, to najlepiej wpisać “stomatolog Poznań” lub “prawo jazdy Poznań” czy też “nauka jazdy Poznań”, a naszym oczom ukażą się tylko te pozycje, z których naprawdę możemy coś wybrać. W końcu, co nam po informacjach czy po adresie dentysty z Wrocławia, skoro i tak się tam nie wybierzemy, bo nie dość, że to nie nasze miasto, to jeszcze nie nasze województwo.
Opublikowane w kategorii Inne

Człowiek posiada wiele potrzeb podstawowych, po spełnieniu których może dopiero zacząć myśleć o realizacji innych, mniej priorytetowych. Potrzebami takimi są odżywianie, sen, etc. Istnieją jednak potrzeby, bez zaspokojenia których człowiek może egzystować, ale które pozostając niezaspokojonymi potrafią doszczętnie zrujnować życie, pozbawiając je radości i zadowolenia. Potrzebą taką jest na przykład poczucie bezpieczeństwa. Ludzie mogą i często egzystują, w poczuciu permanentnego zagrożenia, jednak stres jaki powstaje wówczas w ludzkim organizmie może powodować ogromne spustoszenie tak ciele, jak i w umyśle. Długo by wymieniać tutaj wszelkie choroby, jakie powoduje stres począwszy od wrzodów, a kończąc na depresji.

(więcej…)
Opublikowane w kategorii Inne

 
Strona 1 z 3212345...102030...Ostatnia »